Binance

Binance: Jak nejvýhodněji vložit na platformu peníze a provést první transakci

Web Binance

Přeskočit na ...

Úvod: Kryptoburza Binance

Binance je kryptoburza založená v roce 2017, která si díky nejnižším poplatkům a pokročilým funkcím získala velkou přízeň mezi uživateli. V době vzniku tohoto článku je největší kryptoburzou dle objemu transakcí na světě.

Binance.com je plně v českém jazyce, což je velkou výhodou oproti ostatním platformám. Samotné založení účtu je intuitivní, proto se nebudeme věnovat jednotlivým bodům v rámci registračního procesu. Cílem tohoto článku je ukázat, jak je možné s platformou pracovat efektivněji. Představíme vám následující tipy a triky:

  • Jak se zaregistrovat s cashback odkazem a získat tak navždy 10% slevu z transakčních poplatků.
  • Jak v nastavení účtu na Binance.com zapnout platbu poplatků prostřednictvím BNB a ušetřit tak dalších 25 % na poplatcích.
  • Jakým způsobem nejvýhodněji provádět vklady: kartou nebo převodem.

Registrace s bonusem

Většina lidí opomene při zákládání účtu se registrovat prostřednictvím affiliate odkazu, který je opravňuje k 10% slevě z transakčních poplatků. Poplatky jsou poměrně nízké, takže se nejedná o významnou částku. Nicméně po pár letech užívání platformy se může již jednat o zajímavější obnos. Sleva z transakčních poplatků nikdy „nevyprší“ a platí po celou dobu užívání účtu. Pokud ještě nemáte účet na Binance, pak se registrujte prostřednictvím odkazu níže a získejte 10% slevu na poplatcích:

 

Registrací prostřednictvím affiliate odkazu podporujete provoz a rozvoj naší komunity.

Poplatky za transakce plaťte v BNB

První věc, kterou doporučujeme po registraci udělat, je otevřít si na Binance v nastavení účtu stránku rozpis poplatků (ovládací panel → struktura poplatků). Zde si aktivujte platbu poplatků v BNB. Díky tomu dostanete automaticky 25% slevu z poplatků:

V nastavení účtu si aktivujte platbu poplatků v BNB a získejte tak 25% slevu na poplatcích

Přehled poplatků: Je Binance nejlevnější?

Ve srovnání s Coinbase nebo Crypto.com nabízí Binance bezkonkurenční podmínky. Oproti Coinbase je dokonce pětkrát levnější. Tento poplatek lze nicméně ještě snížit – díky registraci prostřednictvím odkazu uvedného výše v kombinaci s 25% slevou při používání BNB k platbě poplatků. Sleva je aplikována následovně: v první fázi se z poplatku odečte 25 % a následně 10 %. Celkově tak při dodržení výše uvedeného postupu zaplatíte poplatek pouze 0,0675 % z každé transakce. 

 

Burza Poplatek bez slevy Poplatek se slevou
Binance 0,10 % 0,0675 %
Coinbase 0,50 % Slevy nejsou poskytovány
Crypto.com 0,40 % Slevy nejsou poskytovány

Upřesnění: Crypto.com nabízí slevy při obchodování ve vyšších objemech. V případě obchodování více než 25 000 USD měsíčně se poplatek sníží z 0,40 % na 0,35 %.

Jak vložit peníze na Binance?

Častým tématem diskuzních fór a facebookových skupin je jak poslat peníze na Binance. Nejrychlejší cestou je platba kartou. Nejedná se ale o vždy nejvýhodnější metodu – v našem testu jsme při vkladu 1000 USD zaplatili na poplatcích 5,60 %. Nejvýhodnější (a poměrně rychlou) metodou je platba převodem s využitím Revolutu, kterou podrobněji představujeme níže.

V každém případě doporučujeme při vkladu nakoupit fiat měnu BUSD, případně rovnou BNB.

Platba kartou

Při platbě kartou se nevyhnete dodatečnému poplatku na úrovni 2 % z transakce ze strany Binance. Současně vám vaše banka pravděpodobně naúčtuje poplatek za měnovou konverzi. Nicméně v některých případech, kdy potřebujete udělat rychlý vklad na Binance účet, může být platba kartou nejlepší variantou.

Vklad kartou na Binance: v menu klikněte na Nakupit kryptoměnu → Kreditní/Debetní karta nebo pokračujte prostřednictvím tohoto odkazu.

Pro ilustraci – při vkladu 1000 USD jsme na poplatcích zaplatili 5,60 %:

  • Platba kartou (UniCredit Bank CZ, 12. 4. 2021): 22 622 Kč
  • Měnová konverze: 762 Kč / 35,86 USD
  • Poplatek Binance (2 %): 437 Kč / 20 USD
  • Částka po poplatcích: 21 423 Kč / 945,14 USD

Revolut a podobné platformy blokují platby kartou na většinu kryptoburz. Jako důvod v minulosti uváděli, že je to v rámci boje proti praní špinavých peněz. Pravděpodobně se ale jedná o konkurenční boj. Revolut se snaží dosáhnout, aby jejich uživatelé používali k nákupu kryptoměn právě jejich platformu. Proč není rozumné kupovat kryptoměny na Revolutu si můžete přečíst zde.

 

Platba převodem

Platba převodem je bez poplatku ze strany Binance. Je však nutné brát v potaz, že v případě platby převodem vám vaše banka pravděpodobně naúčtuje poplatek za měnovou konverzi a také za zahraniční platbu.

Platba převodem je neefektivní jak z hlediska poplatků, tak z hlediska doby zprocesování transakce. Pokud nedisponujete USD účtem, tak platbu převodem nedoporučujeme. Alternativou je platba převodem s použitím Revolutu, kterou popisujeme níže.

 

Platba převodem s využitím Revolutu

Platba převodem prostřednictvím Revolutu je nejlepší způsob, jak provést vklad na Binance a jiné krypto směnárny. Je nejlevnější a také je poměrně rychlá: standardně se SWIFT platba připíše v průběhu jedné hodiny, v ojedinělých případech může platba trvat až den. Jak na to?

1. Pošlete si peníze na Revolut (například platební kartou). Následně v aplikaci proveďte směnu CZK → USD.

Doporučujeme směny na Revolutu provádět v pracovní den. Pokud směníte o víkendu, Revolut si naúčtuje přirážku (0,5 %). Důvodem je, že mimo pracovní dny nefunguje mezibankovní trh měn. Přirážku Revolut používá aby vykryl případné ztráty pokud by došlo k výkyvu trhu.

2. Jakmile máte na svém Revolutu měnu USD, můžete ji poslat na váš účet na Binance: na stránkách Binance.com jděte v menu do Nakoupit kryptoměnu → Bankovní vklad (nebo klikněte zde) a zvolte SWIFT platbu. Zobrazí se vám platební informace, které zadáte do Revolut aplikace. Je velmi důležité neopomenout referenční kód. Bez toho nebude možné vaši platbu identifikovat.

Binance: vklad převodem

Připsané peníze uvidíte následně na stránce Fiat a spot (zde):

Binance: stav účtu po připsání vložených peněz

Nákup BNB na Binance

Pokud jste úspěšně vložili peníze na váš Binance účet (koupí například BUSD), můžeme přejít na koupi kryptoměny. Pro obchodování na PancakeSwapu se používá měna BNB. Současně BNB slouží k platbě poplatků, proto doporučujeme směnit vždy o trochu více, než plánujete použít.

Nejjednodušeji provedete směnu na Binance na této stránce

Portál pro směnu

10 komentářů

Dobry den, prevedla jsem si penize na revolut a smenila je za dolary. Po provedeni prevodu je vsak nikde v aplikaci nevidim. Postupuji podle navodu… Poradite prosim co s tim?

Odpovědět
Administrátor Autor 8. července 2021

Dobrý den, klikněte v aplikaci na šipečku vedle zůstatku účtu. Zobrazí se všechny vaše účty dle měny. Následně stačí překliknout na USD a zobrazí se váš zůstatek v USD.

Odpovědět

Dobrý den,
Při přidání účtu příjemce v Revolutu je požadována adresa příjemce. Binance uvádí Seychely i New York. Kterou doplnit. Je to právě Silvergate. A není uvedeno ACH

Odpovědět
Administrátor Autor 6. října 2021

Dobrý den, adresa příjemce pro platbu většinou není vyžadována, potřebujete zejména adresu banky (US). V žádném případě nicméně nepoužívejte k platbě ACH routing number, jelikož tento způsob platby Binance v současné době nepodporuje. Binance podporuje pouze platby SWIFT, k jejichž provedení je potřeba zejména BIC/SWIFT kód.

Odpovědět

Dobrý den. Při pokusu o vyplnění údajů pro vklad USD na Binance mi to končí formulářem, kde po mě vyžadují název banky a číslo účtu, které v Revolutu nemůžu nikde najít. Jak dál? Je možné provést vklad i přes virtuální karty v Revolutu? Díky za odpověď.

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den,

v současné době není možné provést vklad na Binance prostřednictvím Revolutu. Revolut blokuje platby kartou na Binance (viz článek výše) a platby převodem nejsou možné, jelikož Revolut při platbě na US účet upřednostňuje převod s využitím ACH routing number, kterou Binance nepodporuje. Dle našich informací Binance aktivně pracuje na zprovoznění SEPA plateb.

Jak zjistit vaše číslo u Revolutu? V aplikaci Revolut klikněte na „…“ na hlavní obrazovce a klikněte na Details. Následně zvolte měnu, pro kterou chcete podrobnosti účtu zobrazit.

Odpovědět

Dobrý deň. Prečo Metamask neodporúčate aj pre mobilné obchodovanie?

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den,

pro účely našeho průvodce jsme vybrali dvě nejrozšířenější varianty. Existuje několik peněženek podporující BSC síť (Arkate Wallet, Binance rozšíření pro Chrome, Math Wallet, SafePal, TokenPocket,…), nicméně není v našich kapacitách vytvářet návody pro veškerá dostupná řešení, obzvláště s ohledem na fakt, že se čas od času něco změní a je nutné návody aktualizovat.

Od užívání MetaMask v mobilním telefonu nijak neodrazujeme ale ani nedoporučujeme: s mobilní aplikací MetaMask se pojí určitá kontroverze v souvislosti se sběrem uživatelských dat. Současně má MetaMask poměrně špatné hodnocení jak v App Store, tak v Google Play.

Doporučujeme obchodovat na PancakeSwapu na počítači s využitím rozšíření pro prohlížeče MetaMask. Pokud preferujete obchodování přes telefon, pak je vhodným řešením Trust Wallet. Ano, existují i alternativy, které mohou někomu lépe sedět. V každém případě je na každém uživateli, aby si udělal vlastní názor.

Odpovědět
josef kuneš 8. června 2022

dobrý den chtěl bych poradit jak převést ze spot peněženky bitcoiny na svúj ůčet v bance

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *