Binance

44 komentářů

Eva Schejbalová 23. června 2021

Dobrý den, mám na Pancake 3 liqidity (nebo nevím jak se tomu říká) a nedaří se mi je rozdělit. Vždy po stisku Approve mi peněženka Trust napíše chybu An unknown error occured. Jedná se např. o pár BUSD-O3, který je stále ve FARM nabízen. V Trustu mám na poplatky dost prostředků a už mě nenapadá, co by mohlo být špatně. Propojení je iphone app a pc přes externí peněženku. Poplatky při pohybu v Pancake si běžně odečítá, takže spolu komunikují. Moc prosím o radu a předem děkuji Eva

Odpovědět
Administrátor Autor 23. června 2021

Dobrý den, zobrazí se vaše transakce v BSCscan? Možným řešením by mohlo být založit peněženku v MetaMask (s vaším SEEDem z Trust Wallet) a zkusit provést rozdělení tokenů v prohlížeči Google Chrome. MetaMask „komunikuje“ s PancakeSwap trochu lépe než Trust Wallet.

Odpovědět

Dobrý den, chci se zeptat jestli jdou posílat z peněženky peníze na účet???

Odpovědět

Zdravím, věděli byste jak přidat nový token na pancakeswap?

Odpovědět
Administrátor Autor 9. července 2021

Dobrý den, předpokládám, že již máte token vytvořen a disponujete dostatečným množstvím daného tokenu pro vytvoření likvidity na PancakeSwapu. Na stránkách pancakeswap.finance klikněte na Trade → Liquidity a klikněte na Add Liquidity. Následně vytvořte pár s vaším tokenem (doporučuji v kombinaci s BNB) a zadejte množství BNB a vašeho tokenu. Toto množství (resp. poměr) bude zároveň sloužit k nastavení ceny vašeho tokenu. Po vytvoření likvidity páru budou moci ostatní uživatelé PancakeSwapu obchodovat s vaším tokenem.

Odpovědět

Dobrý den, pokud založím token a poskytnu likviditu v BNB, tak toto BNB tam budu mít na nějakou dobu uzamčené jako záruku?

Odpovědět

Neviete poradit , stakujem aj farmin na pancakeswap , len zrazu po pripojení metamasku mi neukazuje nic stakovane a farmene ako keby som tam nic nemal

Odpovědět
Administrátor Autor 14. srpna 2021

Při stakingu či farmingu se vaše tokeny přesouvají z vaší peněženky do Smart Contractů. V samotné aplikaci MetaMask uvidíte pouze tokeny aktuálně ve vaší peněžence, což se netýká tokenů, které jste odeslal do Smart Contractů za účelem stakingu nebo farmingu. Stav vašich stakovaných/farmovaných tokenů ověříte pouze na stránkách pancakeswap.finance (po propojení s vaší peněženkou).

Odpovědět

Zdravím chtěl bych se zeptat k redistribuci tokenů z poplatků bsc.
Je to tak, že v případě, má token funkci redistribuce, tak se nějaké procento z každého poplatku přerozdělí
mezi všechny držitele daného tokenu nebo pouze mezi nějaké, co vlastní určitý minimální počet tokenů?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
Administrátor Autor 28. srpna 2021

Dobrý den, v zásadě jsou možné obě vámi popisované varianty. Vždy záleží na tokenomice/kontraktu konkrétního tokenu. Informace o způsobu redistribuce najdete obvykle ve White Paperu daného tokenu. Většina redistribučních tokenů na síti BSC funguje na principu redistribuce bez ohledu na množství držených tokenů (např. Safemoon). Pokud si Safemoon koupíte, bude jeho množství ve vaší peněžence růst při jakékoliv transakci (nákup/prodej) o alikvótní část vašeho podílu na celkovém množství tokenu v oběhu.

Odpovědět

Dobrý den,
Když posílám někomu ethereum vím, že tam je vždy nějaký poplatek, který jde potom těžařům.

Když ale pošlu nějaký ether contract jako je třeba safemoon, tak si ty poplatky určí vývojář sám, stejně jako to, kam půjdou a nic nechodí těžařům i přes to, že se pořád jedná o ERC-20 token – je to tak?
Je potom možné, aby vývojář nastavil, že poplatek bude třeba jen 1% nebo také nic?
Děkuji

Odpovědět
Administrátor Autor 27. září 2021

Poplatky na úrovni sítě a poplatky nastavené v kontraktech jednotlivých tokenů jsou dvě odlišné věci:

1. Poplatky v síti (gas fees – tedy ty, které jdou validátorům) nelze jednoduše nastavit. V BSC síti o výši poplatků mohou hlasovat samotní validátoři. Stalo se to například v březnu 2021, kdy si validátoři odhlasovali snížení poplatků s ohledem na rostoucí cenu BNB. Změna výše těchto poplatků je spíše ojedinělou záležitostí.

2. „Poplatky“ nastavené v kontraktu tokenu – toto je v gesci tvůrce tokenu a současně se nejedná o příjem validátorů. Standardně tokeny nedisponují žádnými poplatky, nicméně například v případě vámi zmiňovaného Safemoonu tomu tak je. Zde se uplatňuje 10% poplatek, kdy 5 % obdrží všichni držitelé tokenu a 5 % se přesune do liquidity poolu na pancakeswapu.

K vašemu dotazu – ano, vývojář má možnost nastavit strukturu poplatků dle svého uvážení. Nicméně to nemá žádný vliv na poplatky v síti, které jsou pevně dané. Při koupi Safemoonu tedy zaplatíte také gas fee – poplatek za validaci transakce.

Odpovědět

Dobry den, dohledam nekde svou historii transakci?

Odpovědět
Administrátor Autor 6. října 2021

Dobrý den, myslíte konkrétně historii transakcí na Binance nebo ve vaší virtuální peněžence (Metamask / Trust Wallet)? Historii na Binance lze otevřít přímo z hlavního menu (peněženka > historie transakcí). V případě virtuální peněženky navštivte explorer BscScan.com a zadejte do něj adresu vaší peněženky.

Odpovědět

Dobrý den. Pochopil jsem, že když je token jen na pancakeswap, určuje se jeho cena v závislosti na poměru oproti nějaké druhé měně.
Na pancakeswap ale můžu změnit cokoliv za cokoliv dalšího. Jak je to možné? Když někdo přidává nový coin, vybere přece on sám ten druhý do páru likvidity.

Jak se do toho poolu dostanou ty ostatní coiny a jak se pak vypočítává cena?
Mám na mysli toto: https://pancakeswap.finance/swap

Děkuji za odpověď

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den,

dovolím si demonstrovat na hypotetickém příkladu:

  • Autor tokenu ABC vytvoří pár likvidity ABC/BNB v poměru 1 ABC = 0.1 BNB
  • Autor tokenu XYZ vytvoří pár likvidity XYZ/BUSD v poměru 1 XYZ = 10 BUSD
  • Předpokládejme, že žádné další páry likvidity s jinými tokeny pro ABC ani XYZ neexistují
  • Pro zjednodušení počítejme poměr 1 BNB = 500 BUSD

Dejme tomu, že držím token ABC v množství 100 a chci ho směnit na XYZ. Jak se počítá cena, když neexistuje pár likvidity mezi ABC/XYZ? Cesta bude následující:

  1. Prodám 100 ABC, PancakeSwap je převede na 10 BNB
  2. 10 BNB PancakeSwap následně převede na 5000 BUSD
  3. 5000 BUSD PancakeSwap převede na 500 XYZ

V tomto scénáři tedy 1 ABC = 5 XYZ. Kroky 2. a 3. jsou nutné z důvodu absence likvidity páru ABC/XYZ. Kdyby existoval, tak PancakeSwap provede směnu napřímo.

Odpovědět

Dobrý den, po označení všech slov při vytvoření seedu se mi nezaktivní tlačítko potvrdit, co dělám špatně??

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den, u seedu je klíčové pořadí slov – pokud se vám při zakládání peněženky nedaří potvrdit váš seed, pravděpodobně jste zadal slova ve špatném pořadí.

Odpovědět

Dobrý den,

chtél bych se zeptat jakto, že mi mizí měna z peněženky? Nakoupil jsem viz. odkaz : https://bscscan.com/tx/0xa20a9beb3d901318663d27cbb1d9433d9fa8b9394bebbeb4db7d8e812c5c6da1 .. Ale teď mám v peněžence pouhých 250 000 BlowUP ($BLOW) .

Děkuji za odpvěď

Odpovědět

Dobrý den,

mám stejný problém se ztrátou tokenů, můžete mi prosím vysvětlit proč se to dějě ?

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den, dle White Paperu tokenu BlowUP disponuje token funkcí Rebase – možností zvýšit nebo snížit celkový supply tokenu napříč všemi likvidity pooly a všemi peněženkami. Při zmenšení celkového množství tokenu (a při zachování všech ostatních proměnných konstantních) by mělo dojít k nárůstu ceny za jeden token a navzdory nižšího množství tokenu ve vaší peněžence by váš majetek měl zůstat beze změny.

Odpovědět

Dobrý den, zajímá mě jestli se ve výpisech, popisu kryptoměn např.CoinMarketcap, dozvím jestli je dané krypto tuto funkci obsahuje, nebo si to vždy musím najít ve whitepaperu dané měny?

Odpovědět

Dobrý den, nevíte kde bych našel kalkulačku, do které bych zadal hodnotu likvidity poolu, cenu obou tokenů a množství tokenů které zde prodám. A získal bych množství tokenů které dostanu a cenu, na kterou bych token „stlačil“?
Děkuji

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den, nejsem si jist, zda rozumím dotazu. Ptáte se na cenu 1 LP tokenu? Prosím o případné upřesnění.

1 LP token = celková hodnota likvidity poolu / celkový supply LP tokenu

1.Chcete-li zjistit celkovou hodnotu likvidity poolu, přejděte na adresu kontraktu LP tokenu na BscScan.com. V části Contract Overview u nadpisu Token se zobrazí celková hodnota tokenů v $. (např. kontrakt CAKE/BNB má aktuální hodnotu tokenů BNB a CAKE cca 6,5 mil. USD).

2. Chcete-li zjistit celkový supply LP tokenu, pod V části More Info -> Token Tracker klikněte na název LP tokenu, což vás dostane na novou stránku. Na této stránce v části Overview se jedná o hodnotu u Total Supply (v případě CAKE/BNB to je 28 600 CAKE-LP).

6,5 mil. USD / 28 600 CAKE-LP = 227 USD (hodnota jednoho LP tokenu)

Odpovědět

Dobrý den,
mam takový menší problém se swapem.
Měnil jsem si BNB za určitý token, hodnota stoupla, tak sem chtěl prodat. Token převést zpět na BNB. Ale mám dva problémy. Prvním je, že mi to stále píše “Impact is too high”, to bych vyřešil tím, že dám menší počet tokenu a procento už je menší, takže to jde, ale hned na to navazuje druhy, ze když dam swap, tak mi to napíše tuhle chybovosti hlášku:
The transaction cannot succeed due to error: cannot estimate gas; transaction may fail or may require manual gas limit.
Zkoušel jsem měnit slippage až do 20, ale ani to.
Tak se chci zeptat jestli nemáte podobnou zkušenost.
Dekuji

Odpovědět
Administrátor Autor 31. října 2021

Dobrý den, chystáme na toto téma článek. O jaký token se jedná? Price impact too high většinou znamená nedostatek likvidity (teoreticky rug pull). Zkuste zaokrouhlit množství převáděného tokenu na celé číslo, resp. odstranit čísla za desetinnou čárkou. Případně zkuste přepnout z V2 do V1.

Odpovědět

Dobry den, nemohu za boha rozběhat pancakeswap pro nakup tokenů. V Trustwallet mam zakoupeno BNB. Pancake by měl byt propojený, ale nenačte se BNB zůstatek, tudíž nelze nic směnit či koupit. Prošel jsem mnoho návodů, ale nemohu na to přijit… Nebo je v TW nutno s BNB směnit na BNB smart chain? Děkuji za radu.

Odpovědět

Mám stejný problém… Podařilo se nějak vyřešit?

Odpovědět

Dobrý den, myslím tím trochu něco jiného. Na pancakeswap: https://ibb.co/r43p9vM bych aktuálně potřeboval zhruba 40 000 000 usd, aby se cena safemoonu zvýšila 2x., tedy z 0.000 0051 na 0,000 010.
V tuto chvíli je hodnota liquiditypoolu safemoonu celkem 146 000 000 usd (https://ibb.co/HPpvhqr ).
Pokud tedy znám aktuální hodnotu likvidity poolu.

Je nějaká rovnice která by mi řekla, že když v tomto poolu utratím třeba těch 40 000 000, dotanu těch 3,88 bilionu safemoonu a cena se už zvýší na 0,00001 (viz ten první screen)?

Děkuji

Odpovědět

Dobrý den, poslal jsem si nějaké ETH přes binance do MetaMask, poté jsem propojil peněženku s pancakeswap a zmizelo mi všechno co jsem zde měl. Ani v historii transakcí nic nemám… děkuji za odpoved.

Odpovědět

mám prosím dotaz,
včera 17.11.2021
jsem si přes společnost Dextools.io kupoval měnu METACash , META za WBNB, swapovaná přes PancakeSwap
0x2e42c9eac96833c6e16dc71c743cecc114ccd7e3
z peněženky MetaMask
0x3A06bDA095D861762aaC1185340FcCD9a7181fe2
Napsalo to, že transakce proběhla, WBNB se mi z peněženky odečetlo, ale tokeny META se mi nepřipsaly
Jak mám postupovat, abych je získal do peněženky? Kde mám hledat?
Děkuji

Odpovědět

Token je ve vaší peněžence dle stránky BSCscan (v množsví 48,967,947,681 META). Pravděpodobně se jen nezobrazuje ve vaší peněžence, zkuste ho přidat

Odpovědět

zdravim, neviete mi poradit?chcem si poslatt BNB z trustwallet do metask ale vzdy mi vyhadzuje zlu adresu.

Odpovědět

Zdravím, chci se zeptat. Nakoupil jsem kryptomenu 1kus za 1$ teď když cena vylezla na 1.6$ bych chtěl coin prodat za 2000usd ale mě nabízí systém jenom 2.1 binance coin… to je cca 1300$ jakto že je rozdíl 700 dolarů a neřídí se to burzou? Měl bych dostat cca 3.2 binance… díky za odpověď

Odpovědět

Dobrý den. Dnes sem nakoupil LBlock na https://pancakeswap.finance ale nevidím ho na Metamask. Dle stránky BSCscan se pravděpodobně jen nezobrazuje v peněžence, jak ho mám přidat??

Odpovědět
Zbyněk Horáček 19. dubna 2022

Zdravím nefunguje mi swap na BBL token a nemám tušení proč? Ostatní jdou normálně jen tenhle ne! mob. Trust wallet.

Odpovědět

Prajem dobrý deň,
máte už niekto skúsenosť s projektom PancakeSwap Proposal ProjectGalaxy.
Stretol som sa tu s NFT čkom ktoré ak máte v peňaženke tak vám to umožní prijať airdrop GAL
Dá sa toto NFT priamo poslať do PancakeSwapu a ak ho tam pošleme bude to fungovať či je treba to poslať priamo do peňaženky ?

Odpovědět

Dobrý den, při nákupu nových tokenů za BNB v PancakeSwap směna funguje, ale při prodeji nového tokenu zpět na BNB to již nefunguje. Zkoušel jsem v nastavení měnit Slippage tolerance, Default transaction speed.
Při potvrzení swapu vyskočí hláška:
The input token cannot be transferred. There may be an issue with the input token.
Nový token mi zůstane v Trustwallet.
Přidal bych nějaké printscreeny pro upřesnění, ale tato možnost bude zřejmě pouze přes email.

Děkuji za případnou radu.

Odpovědět

Dobrý den
Mám dotaz
Když mám cake zamčené v poolu na rok a v té době dojde k pálení cake, nemá to vliv na zamčené cake?
Děkuji za odpověď

Odpovědět

Mám nový telefon iPhone (starý byl také iPhone) používám trust wallet. V novém telefonu nevidím mince na pancakeswap. Které na starém telefonu vidím. Nevím zda špatně nepřipojuji wallet. Děkuji

Odpovědět
Filip Němec 28. února 2023

Dobrý den, mám dotaz jsem nováček a potrebuju trochu poradit. Zakoupil jsem jsem FIGHT přes pancakeswap na binancich mě to přesměrovalo na pancakeswap tam jsem to mohl zakoupit ale nikde nevidím jak se pohybuje stav FIGHT jako na binancich třeba u ETH či BTC. Kde to najdu ? Dekuji

Odpovědět
Daniela Lesakova 8. března 2023

Dobry den, mam problem…v Pancakeswap mi lze smenit krypto s krypto, a krypto s tokenem. Pokud jsi ale zpetne smenit oken s krypto (pr. Aox do bnb), transakce je pouze schvalena, poplatek se mi strhne, smena ale neni provedena. V nastaveni jsem pouze vypnula zap(beta), vse ostatni jsem nechala jak bylo nastaveno. Kde je chyba? Dekuji

Odpovědět
Radek Holovský 26. března 2024

Dobrý den,
jak nastavit prosím platbu přes bankovní účet v dolarech. Nabízí mi to jen platbu kartou. Rád bych si peníze poslal přes Revolut. Děkuji za pomoc.

Odpovědět

Dobrý den,

jsem na PANCAKE poprvé. Mám nakoupený CAI TOKEN a nyní bych ho rád prodal a směnil zpátky na BNB.

V aplikaci přes BINANCE se dostanu až do PancakeSwap a tam.
Kliknu na Enable CAI a nic se nestane.

Může mi někdo prosím pomoci se z toho dostat?

Děkuji.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *