Binance

MetaMask: Krypto peněženka pro webové prohlížeče

Peněženka MetaMask

Přeskočit na ...

Úvod: Peněženka MetaMask

MetaMask je krypto peněženka založená primárně pro účely Etherum sítě. Dnes patří mezi nejpoužívanější peněženky také na síti Binance Smart Chain (BSC). Meta Mask je velmi efektivní nástroj pro decentralizované aplikace jako je PancakeSwap. Je k dispozici jako rozšíření pro Google Chrome, Firefox a nově také pro Microsoft Edge.

Tento návod vás provede nastavením peněženky MetaMask pro Binance Smart Chain. Prvním krokem je instalace rozšíření do vašeho internetového prohlížeče:

Instalace rozšíření MetaMask

1 Začněme instalací rozšíření MetaMask do prohlížeče. V našem případě použijeme Google Chrome, proces je však obdobný i pro ostatní prohlížeče. Odkazy ke stažení najdete výše.

Metamask Google Chrome Web Store

2 Po úspěšné instalaci se zobrazí uvítací obrazovka MetaMasku. Klikněte na rozšíření a následně na špendlíček vedle MetaMasku. To zajistí, že MetaMask vždy najdete v pravém horním rohu prohlížeče. 

MetaMask - uvítací stránka

Vytvoření obnovovací fráze a nastavení hesla

3 V dalším kroku vybíráme možnost vytvořit novou peněženku, tedy Create a Wallet. Následně vytváříme heslo pro přístup do peněženky, které po vás MetaMask čas od času bude vyžadovat (například po restartu počítače). Zvolte si bezpečné heslo, potvrďte souhlas s podmínkami užití a klikněte na tlačítko Vytvořit.

Založení peněženky
Zadání hesla

Pokračujeme obnovovací frází (často označována anglickým termínem „seed“). Seed slouží k obnově vaší peněženky pokud například ztratíte přístup k vašemu počítači. V první části se vám zobrazí vygenerovaný seed. Uložte si ho na bezpečné místo a nikdy ho nikomu nesdělujte. V druhé části seed potvrďte – je důležité pořadí slov.

Obnovovací fráze
SEED fráze v MetaMasku

Je seed bezpečný? Nelze ho „tipnout“? Více informací o SEEDu, jeho bezpečnosti a jak ho uchovávat najdete zde.

Propojení MetaMasku s Binance Smart Chain

Pro přidání sítě Binance Smart Chain budete potřebovat následující parametry sítě Binance Smart Chain (Mainnet):
  • Network Name: Binance Smart Chain
  • New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
  • Chain ID: 56
  • Currency Symbol: BNB
  • Block Explorer URL: https://bscscan.com

4 Otevřete MetaMask a rozklikněte seznam sítí kliknutím na Etherum Mainnet. Následně klikněte na Vlastní RPC.

Seznam sítí

5 Zobrazí se formulář, do kterého přepište parametry Binance Smart Chain sítě (viz výše). 

Přidání Binance Smart Chain do MetaMask

6 Po úspěšném přidání sítě můžete okno zavřít kliknutím na křížek vpravo nahoře.

Přidaná síť Binance Smart Chain

7 Síť Binance Smart Chain by měla být nastavena. Ověřte, že je aktivní rozkliknutím seznamu sítí.

Zobrazení Binance Smart Chain (BSC) adresy

8 Pod nadpisem Account 1 se nachází vaše BSC adresa. Klikněte na 3 tečky napravo od nadpisu.

9 Kliknutím na View in Explorer se otevře nové okno s podrobnostmi o vaší adrese na stránce BSCscan.com.

Zobrazení účtu v BSCScan.com

BscScan vám umožňuje zobrazit a prozkoumat jakoukoliv adresu, transakci či token na Binance Smart Chain. V levém horním rohu je vaše adresa, kterou můžete kliknutím na tlačítko napravo zkopírovat adresu do schránky.

Kam dál: Převod BNB z Binance do vaší peněženky

Dalším krokem pro obchodování na platformě PancakeSwap je převod tokenu BNB zakoupeného na Binance.com do vaší nově vytvořené virtuální peněženky:

2 komentáře

Ludmila Brožíková 5. srpna 2021

V mém počítači se už tři roky vyskytují texty o MetaMasku, liščí hlavička, záhadné, nečitelné písmo, NIKDY jsem nic takového neistalovala, přestoí se znovu a znovu objevuje. Jak se tam dostalo? Ta „abeceda“ je z takových liter/písma, které se na mé klávesnici nevyskytují – jak se mohou tedy načíst?
Oba druhy písma jsou diametrálně odlišné, to druhé je jakoby hustě namačkané s miniaturními mezerami a oba druhy písmen jsou naprosto odlišné. Jak se to dostalo bez mého vědomí? Poznámka: počítač má „hosta“ hackera. Nemohu se zbavit dojmu, že „HOST“ zneužívá můj počítač, opakovaně naskakují hlášení
Esetu že se „Host“ pokouší dostat do mé kamery a jindy do mého mikrofonu. Má smůlu – po prvním podezření na hackering mám jak kameru, tak mikrofoén vyponuté. Pomůžete mi? Děkuji.

Odpovědět
Administrátor Autor 14. srpna 2021

Pokud váš antivirus informuje o možném napadení počítače, pak přeinstalujte operační systém. Pokud k vašemu počítači získal přístup hacker, je možné, že ho využívá k miningu kryptoměn a pro tyto účely mohl do vašeho prohlížeče nainstalovat rozšíření MetaMask (které samo o sobě žádným virusem není).

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *