Binance

Trust Wallet: Mobilní krypto peněženka pro obchodování na Binance Smart Chain

Peněženka TrustWallet

Přeskočit na ...

Úvod: Peněženka Trust Wallet

Aplikace Trust Wallet je mobilní krypto peněženka, která nevyžaduje registraci. Je k dispozici pro uživatele zařízení iOS a Android. Po instalaci můžete začít obchodovat na platformě PancakeSwap prostřednictvím prohlížeče DApp.

Trust Wallet je v současné době k dispozici pouze v anglickém jazyce, proto vás provedeme celým procesem krok za krokem. Prvním krokem je stažení aplikace:

Založení účtu

Proces založení peněženky je velmi důležitý, jelikož jeho součástí je vytvoření obnovovací fráze (neboli SEEDu). Seed slouží k obnově vaší peněženky pokud například ztratíte telefon. Svůj seed si uložte na bezpečné místo a nikdy ho nikomu nesdělujte. Diskuzní fóra na internetu jsou plná truchlících lidí, kteří sdělili svůj seed jiné osobě a přišli o veškeré prostředky na účtu.

Je seed bezpečný? Nelze ho „tipnout“? Více informací o SEEDu, jeho bezpečnosti a jak ho uchovávat najdete zde.

 

1 Při prvním spuštění Trust Wallet se vám zobrazí možnost vytvořit novou peněženku nebo importovat existující. Vybíráme možnost vytvořit novou peněženku, tedy Create a new wallet.

2 Abyste mohli pokračovat, budete muset přijmout podmínky užívání. Jednoduše zaškrtněte políčko a stiskněte tlačítko pokračovat (Continue).

3 Toto je nejdůležitější část. Musíte si uložit vaši obnovovací frázi, neboli seed. Vaše fráze pro obnovení jsou klíčem k vaší krypto peněžence. Uchovávejte ji tedy na bezpečném místě.

Nastavení Binance Smart Chain na Trust Wallet

4 Po ověření vaší obnovovací fráze budete přesměrováni na hlavní obrazovku peněženky. Uvidíte počáteční seznam mincí, s kterými můžete okamžitě začít obchodovat.

5 Dalším krokem je aktivace Binance Smart Chain ve vaší nové peněžence. Klikněte na tlačítko v pravém horním rohu pro přidání nového tokenu.

6 Do vyhledávače zadejte Smart Chain a volbu potvrďte. Nyní vaše peněženka Trust Wallet podporuje Binance Smart Chain.

Aktivace DApp prohlížeče pro zpřístupnění směnárny PancakeSwap (iOS)

Trust Wallet umožňuje používat decentralizované aplikace, jako je PancakeSwap. Nejprve však musíte aktivovat prohlížeč DApp, který umožňuje komunikaci s decentralizovanými aplikacemi. V případě zařízení Android uvidíte DApp prohlížeč automaticky v dolním menu (pod záložkou Browser). Uživatelé Androidu tedy mohou tuto část přeskočit. U telefonů značky Apple bude zapotřebí prohlížeč nejdříve aktivovat:

 

7 Pro aktivaci DApp prohlížeče u iOS zařízení otevřete Safari a zadejte tuto adresu: trust://browser_enable.

8 Zobrazí se výzva s dotazem, zda chcete tuto stránku otevřít v aplikaci „Trust“ ?. Klikněte na otevřít.

9 Po kliknutí na otevřít se spustí aplikace Trust Wallet s aktivním DApp prohlížečem, označeným v dolním menu jako Browser.

Co když DApp nefunguje? (iOS)

Apple u svého nejnovějšího operačního systému iOS kompletně omezil prohlížeč DApp. Uživatelé po zadání adresy trust://browser_enable často vidí chybou hlášku Warning: Deep Link is not supported

Řešením je propojit PancakeSwap s peněženkou Trust Wallet prostřednictvím WalletConnect. Postupovat lze následovně:

 

Chybová hláška Deep Link is not supported:

V Safari otevřete stránku pancakeswap.finance/swap.

Klikněte na tlačítko Connect wallet a z nabídky zvolte WalletConnect.

V nové nabídce nyní vyberte Trust.

Otevře se aplikace Trust, ve které potvrdíte propojení.

Nyní se můžete vrátit do Safari: peněženka je propojena.

Vaše Binance Smart Chain adresa

Posledním krokem je zobrazení adresy, abyste si mohli převést BNB z Binance.com do vaší nové peněženky Trust Wallet.

 

V peněžence klikněte na Smart Chain. Neklikejte na BNB.

Následně zvolte Receive pro zobrazení vaší adresy.

Zobrazí se QR kód, pod kterým se nachází vaše unikátní adresa.

Kam dál: Převod BNB z Binance do vaší peněženky

Dalším krokem pro obchodování na platformě PancakeSwap je převod tokenu BNB zakoupeného na Binance.com do vaší nově vytvořené virtuální peněženky:

 

6 komentářů

Nevite proc mi ukazuje trust wallet hodnotu doge na 0,09 usd? mnozstvi je sparvne, jen ta cena… aktualni cena je 0,21 usd…mate taky podobny problem?

Odpovědět
Administrátor Autor 10. července 2021

Dobrý den, Trust Wallet získává informace o cenách ze stránek jako je CoinMarketCap, který se aktuálně potýká s nějakými problémy – jakmile se to opraví, zobrazí se v Trust Walletu správná cena.

Odpovědět

Dobrý den mam na trust Walt peníze kolem 250 euro a nejde mě to vybrat

Odpovědět

Dobrý deň. Metamask doporucujete hlavne do prehliadača chromu. Trust wallet do mobilu ako apku. Prečo? Aplikácia MM je nedostatočná? Dik

Odpovědět
Administrátor Autor 10. listopadu 2021

Dobrý den,

pro účely našeho průvodce jsme vybrali dvě nejrozšířenější varianty. Existuje několik peněženek podporující BSC síť (Arkate Wallet, Binance rozšíření pro Chrome, Math Wallet, SafePal, TokenPocket,…), nicméně není v našich kapacitách vytvářet návody pro veškerá dostupná řešení, obzvláště s ohledem na fakt, že se čas od času něco změní a je nutné návody aktualizovat.

Od užívání MetaMask v mobilním telefonu nijak neodrazujeme ale ani nedoporučujeme: s mobilní aplikací MetaMask se pojí určitá kontroverze v souvislosti se sběrem uživatelských dat. Současně má MetaMask poměrně špatné hodnocení jak v App Store, tak v Google Play.

Doporučujeme obchodovat na PancakeSwapu na počítači s využitím rozšíření pro prohlížeče MetaMask. Pokud preferujete obchodování přes telefon, pak je vhodným řešením Trust Wallet. Ano, existují i alternativy, které mohou někomu lépe sedět. V každém případě je na každém uživateli, aby si udělal vlastní názor.

Odpovědět
Iva Nachtigalova 4. června 2023

Dobrý den, prosím vás potřebovala bych poradit jak převést peníze z aplikace. Bylo by možné aby ste mě kontaktoval na mém emailu? Děkuji mnohokrát

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *